Hőszigetelés pont perem rögzítés
A pont-perem ragasztás fontossága
Lássuk a pont-perem ragasztás előnyeit!
- tökéletes lesz a rögzítés, nem válik el, nem repedezik
- tűzvédelmi szempontoknak megfelel a kürtő hatás miatt
- matraceffektus: a nap hatására hirtelen felmelegednek a hőszigetelő lapok, azok külső rétegei kitágulnak, egymásnak feszülnek, az esti visszahűlésnél pedig a felületi réteg zsugorodása miatt kagylósan, homorú formát próbálnak felvenni. Tehát az évszakok közötti és a napközbeni hőingadozás nagyon erős hatást fejt ki hőszigetelő lapokra.
- a légtömörség növelése miatt is fontos ez a technológia, hiszen ez a hőszigetelés egyik célja. Ha olyan rendszert hozunk létre, amelyen alulról felfelé képes áramlani a szigetelés és a fal között a levegő, akkor az nem lesz légtömör. Szeles időben ez hatványozottan érzékelhető. Szellőzik, télen pedig hűti a falazatot, ebből adódóan csökken a szigetelés hatékonysága. Célszerű a szigetelés megkezdése előtt a csupasz falakat is bevakolni.
A fent leírtak alapján csak javasolni tudjuk a pont-perem ragasztást. Az építkezés során húsz-harmincezer forint többletköltséget jelent ugyan a polisztirol ragasztó ilyen módon történő felhasználása, de ez a technika garanciát is jelent arra, hogy akár húsz év múltán is éppoly tartós lesz a szigetelésünk.
Nagyon fontos megemlíteni, hogy ragasztóból kizárólag a polisztirol vagy kőzetgyapot rendszerekhez ajánlott, az azokhoz kifejlesztett ragasztóval végezzük a munkát.
Egy másik jól bevált megoldás az úgynevezett perem és három nagyobb pont módszer. Célszerű azonban kisebb átmérőjű, de több ponton megkent ragasztó-pogácsákat használni. Lényeges szempont, hogy a ragasztó állaga keményebb, de még épp kenhető állagú legyen.